ÖNEMLİ NOT: FİNALE KADAR HER HAFTA DERS OLACAK. DERSLERDE PROJE ÖDEVİ ALANLARIN ÖDEVLERİNİ DÜZENLİ OLARAK KONTROL EDECEĞİM. PROJE TAKVİMİNİZİ VE SPRİNTLERİNİZİ BELİRLERKEN FİNAL TARİHLERİNİN BAŞLANGICINI DİKKATE ALIN. PROJELERDE MUTLAKA YER ALMAYA ÇALIŞIN. BAZI YANLIŞ ANLAŞILMALAR MEVCUT. ÖDEV FİNALE DOĞRUDAN EKLENECEK. YANİ 85 FİNAL 15 ÖDEV DEĞİL. 100 FİNAL ARTI 15 ÖDEV. YAPMAYANLAR SADECE FİNAL ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİLECEK. FİNAL SINAVININ DA ZOR OLACAĞINDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ 🙂

 

FLAŞ FLAŞ FLAŞ: ÖDEVLERİ 2 KİŞİ DE YAPABİLİRSİNİZ. 1. VE 2. ÖĞRETİM KARIŞIK DA OLABİLİR. SÜRE HERKES İÇİN CUMA’YA KADAR UZATILMIŞTIR. MİNİMUM TASARIM DESENİ 3 OLMALIDIR. 

Dersten dönem ödevi yapmak isteyen öğrenciler oluşturdukları grupla ve yapacakları proje ile ilgili bilgileri bana göndermeleri gerekmektedir. Ödev notu final notuna eklenecektir. Ödev yapmak istemeyenlerin notları sadece final üzerinden değerlendirilecektir. Gruplar minimum 3 maksimum 5 kişiden oluşabilir. Yapacağınız proje bir Java Desktop ya da Java Web Uygulaması olabilir. Grup kaç kişiden oluşuyorsa minimum o kadar tasarım desenini projenizde uygulamanız gerekiyor. Yani projeniz 3 kişiyseniz 3, 5 kişiyseniz 5 tasarım desenini içermeli (Singleton’ın kullanımı yasak). Grup içinden seçeceğiniz bir yönetici gruptaki üyelerin isimlerini, yapacakları projeyi ve projede kullanmayı planladıkları tasarım desenlerini bana e-posta olarak göndermelidir.

Proje süresince Scrum yöntemini uygulamaya çalışacağız. Bu nedenle 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde Product Backlog, Sprint Backlog bilgilerini derste bana sunacaksınız. Dönem sonuna kadar her bir derste çalışır bir yazılım oluşturmanız şart. Her hafta bir sonraki hafta ne yapmayı planladığınızı da bana bildireceksiniz. Süreci başarıyla tamamlayanlar 15 tam puan elde edebileceklerdir. Aşağıdaki tasarım desenlerini de işlemiş sayıyorum.

 

 

 

6. Ders

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir